Adient Żory

Produkcja pianki poliuretanowej do foteli

Adient Foam Poland w Żorach powstał w 2007 roku, jako jeden z pierwszych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie jastrzębsko-żorskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zakład należy do Grupy Produktowej Foam, która skupia 44 zakłady produkcyjne:

11 w Ameryce, 9 w Europie, 9 w Japonii, Korei oraz Azji Południowo-Wschodniej, a także 15 w Chinach.

Proces produkcji odbywa się w zakładzie Adient Żory na trzech liniach produkcyjnych dedykowanych konkretnym projektom i klientom. Wytwarzamy ponad 370 różnych rodzajów pian poliuretanowych, a nasze maksymalne zdolności produkcyjne wynoszą 40 000 sztuk na dobę.

Średnio co 6 sekund zjeżdża z każdej linii produkcyjnej gotowy produkt.

Zastosowanie nowoczesnych technologii oraz automatyzacji procesów takich jak roboty woskujące czy roboty klejące na stanowiskach podmontażu, pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów firmy.

Skomplikowane procesy chemiczne i technologie służące powstawaniu pian poliuretanowych są jedynie tłem dla tego, co w naszej firmie jest najważniejsze, czyli ludzi.

W naszym zakładzie zatrudnionych jest ponad 470 osób przy produkcji i w działach okołoprodukcyjnych w tym 50 inżynierów i specjalistów. Pracujemy zespołowo, budując długotrwałe relacje oparte na zasadach win-win. Jesteśmy otwarci na różnorodność i na tej bazie planujemy oraz wspieramy rozwój naszych pracowników. Działamy odpowiedzialnie, zapewniając stabilne zatrudnienie na przejrzystych zasadach.

Poprzez promowanie kultury organizacyjnej opartej na współpracy w zespole, szacunku do siebie nawzajem, lojalności, uczciwości oraz zaangażowaniu naszych pracowników w wykonywaną pracę dążymy do osiągania zadowolenia zarówno klientów jak i samych pracowników. Nieocenionym wkładem w rozwój naszej firmy są sugestie płynące bezpośrednio od załogi, dzięki którym stale usprawniamy nasze procesy tak, aby były jak najbardziej wydajne i przyjazne dla pracowników.

Nasza firma chętnie inwestuje w młodych i ambitnych ludzi szukających nowych wyzwań zawodowych w firmie produkcyjnej w międzynarodowym środowisku. Organizujemy dla nich płatne trzymiesięczne staże absolwenckie i otwieramy możliwości rozwoju w działach:

• Procesu

• Zarządzania Jakością

• Działu Personalnego

• Utrzymania Ruchu i Narzędziowni

• Logistyki

• Finansów

• Nowych Projektów i Uruchomień

Adient Foam Poland Sp. Z o.o.
ul. Wygoda 6
44-240 Żory

Telefon: +48 32 776 12 00